Strona Główna · Prace · Dodaj PraceMaj 11 2024 13:46:57

Mapa Serwisu
Nawigacja
Strona Główna
Prace
Dodaj Prace
Kontakt
Szukaj
Jezyk Polski
WYPRACOWANIA
STRESZCZENIA
OPRACOWANIA
OMÓWIENIE LEKTUR
GRAMATYKA
BAJKI
PIEŁNI
MOTYW
INNE

Antyk
Łredniowiecze
Renesans
Barok
Oświecenie
Romantyzm
Pozytywizm
Młoda Polska
XX Lecie
Współczesność

Przedmioty ścisłe
Matematyka
Chemia
Fizyka
Informatyka
Pozostałe
Geografia
Biologia
Historia
JęZYK ANGIELSKI
Opracowania
Szukaj w serwisie
Szukaj:
I. CYKL PRODUKCYJNY
Admin1 dnia marzec 15 2007 10:55:55

Cykl produkcyjny


I. CYKL PRODUKCYJNY

Opisany przeze mnie cykl produkcyjny przedstawia proces leczenia 1 osoby. Jako przykład przedstawiłem cykl leczenia osoby po przebytym zawale serca. Proces leczenia jest inny, dostosowany indywidualnie dla każdej osoby, jednakże przedstawiłem tutaj wszystkie czynności które są standardowo wykonywane w tego typu przypadkach. Niektóre czynności takie jak np. podawanie środków farmakologicznych czy badanie pacjenta będą się powtarzać kilka czy kilkanaście razy w zależności od potrzeb.

Nr Nazwa operacji Jednostka miary Czas wykonania
1. Wstępne badanie pacjenta i jego pobyt w izbie przyjęć. Godzina 0,17
2. Transport pacjenta na oddział szpitalny. Godzina 0,17
3. Umieszczenie pacjenta na oddziale. Godzina 0,17
4. Dokładne badanie pacjenta. Godzina 0,33
5.
5a
5b
5..
5n Poddanie pacjenta procesowi leczenia poprzez podawanie mu odpowiednich środków farmakologicznych i poddawanie go odpowiednim zabiegom medycznym (powtarza się kilka lub kilkanaście razy i występuje na przemian z operacją 6 [badanie pacjenta]). Godzina
W sumie około 288-528
(12-22 dni)
6.
6a
6b
6..
6n Badanie pacjenta (występuje na przemian z operacją nr 5). Godzina W sumie około 2-3,74
7. Transport pacjenta na badanie echokardiogramem. Godzina 0,17
8. Badanie pacjenta echokardiogramem. Godzina 0,67
9. Transport pacjenta na oddział. Godzina 0,17
10. Stosowanie środków farmakologicznych. Godzina 24-48
11. Końcowe badania pacjenta. Godzina 0,50
12. Transport pacjenta do biura wypisów i przepustek. Godzina 0,17
13. Sporządzanie karty wypisu i oczekiwanie na wypis przez pacjenta. Godzina 0,50
14. Opuszczenie szpitala przez pacjenta. Godzina 0,17









II. CYKL SZEREGOWY

Przedstawiony cykl produkcyjny szeregowy przedstawia cykl leczenia osoby po przebytym zawale serca. Cykl ten praktycznie dla każdej hospitalizowanej osoby z takim schorzeniem jest inny, dopasowany do jej indywidualnych wymogów. Pewne operacje występują w każdym przypadku, pewne operacje się powtarzają, a jeszcze inne nie występują w każdym przypadku.
Standardowo występują takie operacje jak:
- Wstępne badanie pacjenta podczas jego pobytu w izbie przyjęć. Jest ono dość pobieżne i trwa z reguły bardzo krótko, około 10 minut.
- Następnie pacjent jest transportowany i umieszczany na oddziale szpitalnym. Operacje te trwają również dość krótko, od 15 do 20 minut.
- Po umieszczeniu pacjenta na oddziale jest on poddany gruntownemu, dokładnemu badaniu które trwa średnio od 20 do 30 minut.
- Po wystawieniu szczegółowej diagnozy formułowane są zalecenia odnośnie dalszego przebiegu procesu leczenia, który jest częścią zasadniczą całego procesu. Długość tego okresu jest zależna od indywidualnych wymagań danego pacjenta. Operacja ta trwa praktycznie całą dobę - około 22 – 23 godziny (5, 5a, 5b, ..., 5n) i występuje na przemian z operacją badania pacjenta (6, 6a, 6b, ..., 6n). W sumie (czas trwania 5 + 5a + 5b + ... + 5n) trwa ona w zależności od stopnia nasilenia choroby od 12 do 22 dni (288-528 godzin).
- Kiedy stan zdrowia pacjenta ulegnie wyra¼nej poprawie, pod koniec pobytu w szpitalu jest on poddawany badaniem echokardiogramem. Echokardiogram znajduje się w innym skrzydle szpitala, w związku z tym istnieje konieczność transportu pacjenta do w/w pracowni. Badanie wraz z transportem pacjenta w obie strony trwa około 60 minut.
- Po w/w badaniu pacjent jeszcze przez około dwie doby przebywa w szpitalu, poczym jest gruntownie badany (przez około 30 minut), a następnie wypisany ze szpitala w około 40 – 50 minut.



III. CYKL SZEREGOWO – RÓWNOLEG£Y

Cykl produkcyjny przedstawiony przeze mnie jest dość specyficzny. Specyfika jego polega na tym, iż przedstawia on proces leczenia osoby. Trudno jest przedstawić ten cykl jako szeregowo – równoległy. Fakt ten wynika stąd, iż w przedstawionym powyżej przypadku trudno jest rozpoczynać np. kolejny etap leczenia nie znając wyników badań poprzednio stosowanej metody.
Jedynym spostrzeżeniem jakie udało mi się poczynić to fakt, iż można skrócić końcowy etap pobytu pacjenta w szpitalu przygotowując odpowiednio wcześniej kartę wypisu.
Jednakże czas trwania poszczególnych operacji, a przez to długość samego cyklu produkcyjnego można skracać stosując np. nowoczesne, krócej trwające metody leczenia.

0Komentarzy · 501Czytań
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Student

Analiza finansowa i           strategiczna
Bankowość
Ekonometria
Ekonomia - definicje
Filozofia
Finanse
Handel Zagraniczny
Historia gospodarcza
Historia myśli
          ekonomicznej

Integracja europejska
Logistyka
Makroekonomia
Marketing
Mikroekonomia
Ochrona środowiska
Podatki
Polityka
Prawo
Psychologia
Rachununkowość
Rynek kapitałowy
Socjologia
Statystyka
Stosunki
          międzynarodowe

Ubezpieczenia i ryzyko
Zarządzanie
Strona Główna · Prace · Dodaj Prace
Copyright © opracowania.info 2006
Wszystkie materialy zawarte na tej stronie sa wlasnoscią ich autora, nie ponosze odpowiedzialnosci za tresci zawarte w nich.
5913676 Unikalnych wizyt
Powered by Php-Fusion 2003-2005 and opracowania
Opracowania1 Opracowania2 Opracowania3 Opracowania4 Opracowania5 Opracowania6 Opracowania7 Opracowania8 Opracowania9 Opracowania10 Opracowania11 Opracowania12 Opracowania13 Opracowania14 Opracowania15 Opracowania16 Opracowania17 Opracowania18 Opracowania19 Opracowania20 Opracowania21 Opracowania22 Opracowania23 Opracowania24 Opracowania25 Opracowania26 Opracowania27 Opracowania28 Opracowania29 Opracowania30 Opracowania31 Opracowania32 Opracowania33 Opracowania34 Opracowania35 Opracowania36 Opracowania37 Opracowania38 Opracowania39