Strona Główna · Prace · Dodaj PraceLipiec 20 2024 12:16:17

Mapa Serwisu
Nawigacja
Strona Główna
Prace
Dodaj Prace
Kontakt
Szukaj
Jezyk Polski
WYPRACOWANIA
STRESZCZENIA
OPRACOWANIA
OMÓWIENIE LEKTUR
GRAMATYKA
BAJKI
PIEŁNI
MOTYW
INNE

Antyk
Łredniowiecze
Renesans
Barok
Oświecenie
Romantyzm
Pozytywizm
Młoda Polska
XX Lecie
Współczesność

Przedmioty ścisłe
Matematyka
Chemia
Fizyka
Informatyka
Pozostałe
Geografia
Biologia
Historia
JęZYK ANGIELSKI
Opracowania
Szukaj w serwisie
Szukaj:
Stdium przypadku Taco Bell
Admin1 dnia marzec 15 2007 16:45:24
Stdium przypadku Taco Bell
1. Składniki menu Taco Bell to dobra wygodnego zakupu, wybieralne , specjalne czy nie zauważalne?
Dobra konsumpcyjne klasyfikuje się na podstawie kryterium zachowań konsumenta w procesie planowania i dokonywania zakupów. Kryterium to uwzględnia nawyki konsumpcyjne, sposób postrzegania i dokonywania wyboru towaru oraz częstotliwości. Składniki menu Taco Bell wydają się posiadać cechy zarówno dóbr wygodnego zakupu jak i dóbr wybieralnych. Z jednej strony dania Taco Bella są przedmiotem częstych zakupów, a klienci pragną kupować je w wygodny sposób tzn. blisko miejsca zamieszkania, z drugiej zaś strony są one przedmiotem zastanowienia i przemyśleń, nabywca porównuje ich własności z konkurencyjnymi produktami (McDonald , Burger King ).

2. Jakie ryzyko-jeśli w ogóle- ponosi Taco Bell wchodząc w konkurencję z wielkimi łańcuchami fast-food?
Taco Bell jak każda firma wchodząca na rynek musi poddać się konfrontacji z konkurencją. Wchodząc w konkurencję z potentatami w branży fast-food (McDonald , Burger King ) Taco Bell ponosi spore ryzyko. Należy zwrócić uwagę na fakt, że obie konkurencyjne firmy są uznanymi markami na rynku, działają na nim z powodzeniem od wielu lat . Posiadają swoich stałych, wiernych klientów, których ciężko przekonać do nowości. Firmy te to ogromne korporacje wspaniale zorganizowane i zarządzane . Kierownictwo tych firm legitymuje się wieloletnim doświadczeniem i wie jak zachowywać się na tym wymagającym i bardzo kapryśnym rynku.
Szansą Taco Bell może być jego „inność” i różnorodność. Wielu konsumentów znudzonych jest stałym konsumowaniem hamburgerów i poszukuje czegoś nowego. Dlatego też spróbują potraw Taco Bell jako formy odskoczni i spróbowania czegoś nowego. Jeżeli firma Taco Bell będzie potrafiła to wykorzystać ,czyli utrzymać klientów ,którzy raz spróbują ich dań oraz poprzez odpowiednią działalność marketingową i produktową (odpowiednie menu) zwerbuje dla siebie nowych klientów to może z powodzeniem walczyć z tradycyjnymi potentatami na rynku.

3. Określ cykl życia dań meksykańskich. Czy taco wydaje się być w innym stadium cyklu niż pizza meksykańska i burrito śniadaniowe?
W 1985 roku firma Taco Bell zdecydowała się rozszerzyć proponowany przez siebie jadłospis. Do menu dodano m.in. meksykańską pizze i burrito śniadaniowe z jajkami i kiełbasą. Produkty te uzupełniły będące już w menu taco, enchilada i burrito. Nowododane potrawy znajdują się w stadium wprowadzania produktu na rynek. Stadium to rozpoczyna się w momencie skierowania produktu do sprzedaży . Utarg rośnie wolno, ponieważ produkt nie jest jeszcze dobrze znany. Większość klientów jest w stanie kupować nowy produkt dopiero gdy ktoś go wypróbuje. Natomiast taco jest już produktem znanym i docenianym. Posiada swoich wielbicieli ale także i przeciwników . Ma ustaloną markę na rynku , dostarcza stałych dochodów. Znajduje się w stadium dojrzałości.

4. Jeśli Taco Bell chce konkurować z McDonaldem i Burger Kingiem , czy powinno dodać do swojego menu hamburgery i kurczaki? Dlaczego tak lub nie?
Jak już zostało wspomniane w punkcie 2. szansą Taco Bell na zaistnienie na rynku fast-foodów jest zachowanie swojej oryginalności i meksykańskiego charakteru. Tylko w ten sposób restauracje z pod znaku dzwonka mogą pozyskiwać klientów i istnieć na tym bardzo wymagającym rynku. Wprowadzając do swojego menu hamburgery i kurczaki firma Taco Bell stała by się kolejnym , niewyróżniającym się producentem i dystrybutorem dań typu fast-food.

0Komentarzy · 324Czytań
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Student

Analiza finansowa i           strategiczna
Bankowość
Ekonometria
Ekonomia - definicje
Filozofia
Finanse
Handel Zagraniczny
Historia gospodarcza
Historia myśli
          ekonomicznej

Integracja europejska
Logistyka
Makroekonomia
Marketing
Mikroekonomia
Ochrona środowiska
Podatki
Polityka
Prawo
Psychologia
Rachununkowość
Rynek kapitałowy
Socjologia
Statystyka
Stosunki
          międzynarodowe

Ubezpieczenia i ryzyko
Zarządzanie
Strona Główna · Prace · Dodaj Prace
Copyright © opracowania.info 2006
Wszystkie materialy zawarte na tej stronie sa wlasnoscią ich autora, nie ponosze odpowiedzialnosci za tresci zawarte w nich.
6107735 Unikalnych wizyt
Powered by Php-Fusion 2003-2005 and opracowania
Opracowania1 Opracowania2 Opracowania3 Opracowania4 Opracowania5 Opracowania6 Opracowania7 Opracowania8 Opracowania9 Opracowania10 Opracowania11 Opracowania12 Opracowania13 Opracowania14 Opracowania15 Opracowania16 Opracowania17 Opracowania18 Opracowania19 Opracowania20 Opracowania21 Opracowania22 Opracowania23 Opracowania24 Opracowania25 Opracowania26 Opracowania27 Opracowania28 Opracowania29 Opracowania30 Opracowania31 Opracowania32 Opracowania33 Opracowania34 Opracowania35 Opracowania36 Opracowania37 Opracowania38 Opracowania39